OGŁOSZENIA PARAFIALNE Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

15     sierpnia 2021 r.

1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie zbóż, owoców i kwiatów. Z racji trzeciej niedzieli miesiąca taca będzie przeznaczona na remonty w naszym kościele.
2. Także dzisiaj 101. rocznica Bitwy Warszawskiej Święto Wojska Polskiego.
3.  Jutro, w poniedziałek 16 sierpnia ks. bp pomocniczy Łukasz Buzun OSPPE będzie obchodził 7. rocznicę święceń biskupich. Otoczmy Jego Ekscelencję naszą modlitwą.
Tego dnia, odbędzie się odpust w diecezjalnym sanktuarium św. Rocha w Mikstacie.
4. Duchowo łączymy się z Jasną Górą oraz z Pielgrzymami, którzy jutro wyruszą w drogę powrotną do Kalisza. Powitanie wszystkich Pątników w comiesięczny Dzień Świętego Józefa – 19 sierpnia, przy kościele św. Gotarda około godz. 16.30, a następnie o godz. 17.15 w Narodowym Sanktuarium św. Józefa uroczysta Msza Święta dziękczynna, której będzie przewodniczył Biskup Kaliski Damian Bryl.
5. W sierpniu, w niedziele i uroczystości, nie ma Mszy św. o godz.16.00.
6. Już teraz informujemy, że Diecezjalne dożynki wraz z gminnymi dożynkami Gminy Nowe Skalmierzyce odbędą się w diecezjalnym sanktuarium Matki Bożej Skalmierzyckiej w Skalmierzycach w niedzielę 5 września 2021 r. w 55 rocznicę koronacji obrazu NMP.
7. W związku ze zbliżającą się beatyfikacją Czcigodnych Sług Bożych ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej rozpoczęło się przygotowanie dalsze w formie 33-dniowych rekolekcji „Wszystko postawić na Maryję\”. Informacje na stronie internetowej: www. beatyfikacja33.pl
8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, m.in. jest nowy numer „Opiekuna” oraz do zabrania z zakrystii przez rodziców dzieci pierwszokomunijnych przygotowanych informatorów na temat: „Dzieci w wirtualnej sieci – jak chronić dziecko przed zagrożeniami cyfrowego świata?”. Słuchajmy Radia Rodzina
i oglądajmy internetową Telewizję Dom Józefa.