OGŁOSZENIA PARAFIALNE Uroczystość Najświętszej Trójcy

11 czerwca 2017 r.

1. We wtorek 13 czerwca wspomnienie św. Antoniego z Padwy, a także Nowenna Fatimska i różaniec. Po różańcu procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła ze świecami. Ofiary z nabożeństwa fatimskiego są przeznaczone na konstrukcję do noszenia figury.
2. W czwartek uroczystość Bożego Ciała.
– Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 17.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 i 18.30.
– Centralna procesja ulicami Starego Miasta rozpocznie się Mszą św. w Katedrze o godz. 10.00.
– Procesja w naszej parafii wyruszy po Mszy św. o godz. 17.00 i przejdzie ulicami: ulicą Asnyka, Staszica, Skalmierzycką, Polną i Asnyka.
– Prosimy o dekorację domów i okien na trasie procesji
– Do udziału w procesji zapraszamy asystę, ministrantów, młodzież, dzieci I-Komunijne, wspólnoty oraz wszystkich parafian. Kantorów ze Wspólnot Neokatechumenalnych prosimy o wykonywanie śpiewów przy wszystkich czterech ołtarzach.
– Próba sypania kwiatków dla dziewczynek w poniedziałek i w środę o godz. 16.30 przed górnym kościołem.
– W uroczystość Bożego Ciała kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.
– Wieczorem o godz. 20 rozpocznie się Wieczór Uwielbienia, który poprowadzi Zespół Z potrzeby serc z kościoła św. Anny z Warszawy, który kilkakrotnie był w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na dziękczynienie za dar Eucharystii i obecności Jezusa wśród nas.
– Ofiary z Bożego Ciała są przeznaczone na remont dwóch zestawów istniejącego przenośnego nagłośnienia i zakup trzeciego.
3. W oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna wokół kościoła codziennie po Mszy św. o godz. 18.30 w łączności z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
4. W środę wspominamy bł. bpa Michała Kozala, a w sobotę św. Brata Alberta Chmielowskiego.
5. Wyjazd na pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę 17 czerwca o godz. 8.00 po krótkiej modlitwie przed Najświętszym Sakramentem.
6. W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca, ofiary na tacę są przeznaczone na nasze inwestycje: zamykane konfesjonały z witrażami, podstawę do figury św. Jana Pawła II i rozdzielnie instalacji sanitarnej od deszczowej.
7. Rekolekcje oazowe dla dzieci i młodzieży w Kamienicy w górach odbędą się od 15 do 31 lipca. Koszt 700 zł z dojazdem. Zapraszamy dzieci od klasy trzeciej wzywż do liceum. Informacje w kancelarii.
8. Nadal zachęcamy zarówno matki, jak i ojców do modlitwy za swoje dzieci poprzez tzw. Różaniec rodziców za dzieci. Prosimy zgłaszać swą chęć modlitwy do kancelarii, także telefonicznie. Rodzice tych dzieci codziennie odmawiają 1 dziesiątkę różańca i Akt Zawierzenia Matce Bożej. Coraz bardziej rodzice są świadomi, że sami nie poradzą sobie z trudnymi zagrożeniami, jakie czyhają na dzieci. Także żadne pieniądze nie zapewnią dziecku bezpieczeństwa. Dodatkowo bardzo często też sami rodzice
z różnych przyczyn stają się dla dziecka problemem. Dlatego pragną łączyć się i wspólnie prosić o błogosławieństwo Boże dla dzieci, o ochronę od zła. Poświęcenie 4-5 minut dziennie, aby dziecko miało opiekę przez 24 godziny jest to wspaniała Boża ekonomia.
9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest Opiekun, Gość Niedzielny z artykułami o św. Józefie oraz o sile różańca i Przewodnik katolicki z artykułem o Bożym Ciele.