OGŁOSZENIA PARAFIALNE Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

21 listopada 2021 r.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, w którą wpisuje się Światowy Dzień Młodzieży oraz Święto patronalne Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza. Dzisiejsza taca jest przeznaczona, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, na sprawy gospodarcze i inwestycyjne, a po każdej Mszy św. decyzją władzy duchownej odbędzie się zbiórka ofiar na rzecz pomocy migrantom.
2. W naszym Sanktuarium głoszone są katechezy dla dorosłych i młodzieży we wtorki i czwartki o godz. 18.45 w dolnym kościele.
3. W poniedziałek liturgiczne wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Otoczmy modlitwą wszystkich, którzy w tej dziedzinie posługują w naszej Parafii.
4. We wtorek 23 listopada na wieczorną Mszę św.  zapraszamy czcicieli św. o. Pio
5. W kancelarii parafialnej do środy 24 listopada możemy zamawiać wypominki roczne.
6. W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. homilie wygłosi Ksiądz z Kamerunu. Po Mszach św. będzie zbierał ofiary na Kościół Prześladowany z możliwością nabycia książki ks. dr Andrzeja Pasia \”Tam gdzie Bóg płacze\” w cenie 40 zł.
7. Młodzież męską od 17. roku życia zachęcamy do udziału w rekolekcjach od 26 do 27 listopada. Szczegóły u ks. Mateusza.
8. We wtorek 30 listopada wyjście do kina Centrum na film pt.: „Fatima”. Bilety w cenie 10-ciu zł do nabycia w kancelarii parafialnej.
9. W piątek 3 grudnia od godz. 15.00 zapraszamy do Kaplicy Adoracji na Różańcowe Jerycho, które będzie trwało całą dobę do sobotniej Godziny Miłosierdzia z Mszą św. o godz. 15.15. Szczegóły w gablocie.
10. Przy chrzcielnicy są wyłożone poświęcone opłatki na stół wigilijny. Dobrowolne ofiary będą przeznaczone na potrzeby naszego Sanktuarium.
11. Na prośbę władzy duchownej przypominamy o przestrzeganiu obowiązujących przepisów sanitarnych, tj. dezynfekcja rąk oraz noszenie maseczek.
12. Do nabycia prasa katolicka, jest m.in. nowy numer Opiekuna, Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny dla dzieci oraz kalendarze diecezjalne jako pomoc Seminarium.