OGŁOSZENIA PARAFIALNE Przemienienie Pańskie 6 sierpnia 2023 r.

  1. W środę 9 sierpnia wyruszy 386. Kaliska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, a wraz z nią nasza Grupa Biała. Zapraszamy tego dnia na Mszę św. o godz. 6.00 w naszym sanktuarium, po której Pątnicy wyruszą na pielgrzymi szlak. W związku z tym wydarzeniem gościmy dzisiaj przedstawicieli pielgrzymów, którzy na każdej Mszy św. prowadzą śpiew w klimacie pielgrzymkowym. Jest także możliwość składania swoich intencji do „pielgrzymkowego plecaka” przy wyjściu z kościoła oraz nabycia różnych gadżetów, z których ofiary będą przeznaczone na organizację pielgrzymki. Zapisy w poniedziałek i wtorek w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia lub przez formularz online, a spotkanie dla pielgrzymów jeszcze dzisiaj po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy i dziękujemy wszystkich, którzy angażują się w organizację tego pięknego dzieła.
  2. Natomiast w dniach 11-13 sierpnia odbędą się: IV Biegowa Pielgrzymka Ministrantów Diecezji Kaliskiej na Jasną Górę. (informacje na plakatach, a zapisy przez stronę internetową: https://tiny.pl/cm9j5 ) oraz 22. Rowerowa Pielgrzymka do Częstochowy oraz Krakowa i Łagiewnik (szczegóły na plakacie i pod numerem tel. 534 960 480).
  3. Instytut Teologiczny Diecezji Kaliskiej prowadzi rekrutację na studium teologiczno – katechetyczne dla nauczycieli lub osób posiadających tytuł magistra (studia podyplomowe). Ukończenie studium daje kwalifikacje do nauczania religii. Informacje i zgłoszenia pod adresem mailowym instytut@diecezja.kalisz.pl, tel. 501 647 844.
  4. W sobotę 16 września w Narodowym Sanktuarium św. Józefa będzie miała miejsce pielgrzymka małżonków ze stażem 25 i 50-lecia sakramentu małżeństwa.
    Zapraszamy jubilatów do zgłaszania się w kancelarii parafialnej do udziału w tej uroczystości w celu podania stosownych danych.
  5. Módlmy się o odwagę dla młodych, którzy rozeznają swoją drogę życiową i pragną wstąpić do seminarium lub zakonu.
  6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej i słuchajmy Radio Rodzina i inne katolickie rozgłośnie oraz oglądajmy internetową telewizję Dom Józefa.