OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Miłosierdzia

23 kwietnia 2017 r.

1. Przeżywamy dziś święto Miłosierdzia Bożego – nasz odpust parafialny. Pragnę – powiedział Pan Jezus – aby święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników (Dz.699). Dusze giną mimo mojej gorzkiej męki. Daję im ostatnią deskę ratunku, to jest święto Miłosierdzia mojego. (Dz.965). Kto w dniu tym przystąpi do Źródła Życia ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar (Dz.300). W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego; niech się nie lęka zbliżyć do mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jako szkarłat (Dz.699).
2. Dziś o godz. 12.00 uroczysta Suma Odpustowa pod przewodnictwem ks. biskupa Łukasza Buzuna. Pół godziny wcześniej montaż słowno-muzyczny prowadzony przez Iskierki Bożego Miłosierdzia. Po Eucharystii procesja wokół kościoła.
Wieczorem o godz. 19.30 w dolnym kościele odbędzie się Koncert Organowy z racji poświęcenia na mszy odpustowej organów. Wystąpią: Łukasz Mosur – organy i Gabriela Wodiczko – sopran. Serdecznie zapraszamy.
3. Z racji odpustu nie będzie dziś Mszy św. o godz. 11.30 i 13.00.
4. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w dobre przeżycie wczorajszej nocy miłosierdzia i dzisiejszych uroczystości odpustowych. Niech Jezus Miłosierny wszystkim wynagrodzi swymi łaskami.
5. Jutro uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski. Msze św. o godz. 6.30, 9.00, 17.30 i 18.30. We wtorek święto św. Marka, w piątek św. Katarzyny ze Sieny.
6. Odbiór alb dla dzieci I-Komunijnych: klasy IIIa, IIIb i IIIc w poniedziałek o godz. 18.00; klasy IIId, IIIe i IIIf i inne szkoły we wtorek o godz. 18.00.
7. W środę w Auli PWSZ odbędzie się koncert charytatywny na rzecz Syrii. Szczegóły w gablocie. Z tej racji w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek.
8. W piątek i w sobotę w Sanktuarium św. Józefa odbędą się uroczystości Dnia Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. Szczegóły w gablocie. Serdecznie zapraszamy parafian do udziału, a szczególnie tych, których najbliżsi także przebywali w różnych miejscach kaźni.
9. W piątek o godz. 19.00 w dolnym kościele nauka przed chrztem.
10. Także w piątek spotkanie dla bierzmowanych – klasa III: Msza św. o godz. 18.30 i po niej spotkanie.
11. Próby dla dzieci I-Komunijnych od poniedziałku do piątku o godz. 16.00 w górnym kościele.
12. W przyszłą niedzielę obchodzimy Narodowy Dzień Czytania Pisma Św. Z tej racji zapraszamy, by przyjść 15 minut wcześniej przed Mszą św., byśmy mogli wysłuchać fragmentów Listu do Galatów.
13. Wspólnota Galilea zaprasza na kurs Emaus, który odbędzie się w naszej parafii w dniach 19-21 maja. Jego celem jest przejść drogę z Jezusem Zmartwychwstałym, aby rozpalić serce ogniem Słowa Bożego. Szczegóły na plakacie i ulotkach.
14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer Opiekuna w cenie 2 zł, Przewodnik katolicki z modlitewnikiem w cenie 5 zł, Gość Niedzielny wraz z filmem o Zmartwychwstaniu w cenie 5 zł oraz Mały Gość Niedzielny dla dzieci z historią Fatimy w cenie 4 zł.