Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Zwykła

28 stycznia 2018 r.

1. Kończymy wizytę duszpasterską, zwaną „Kolędą”. Jeśli ktoś chciałby jeszcze przyjąć kapłana, prosimy zgłosić swój adres w kancelarii parafialnej osobiście lub telefonicznie. Kolęda dodatkowa odbędzie się we wtorek 30 stycznia od godz. 16.00.
Poniedziałek – 29 stycznia od godz. 16.00
– Serbinowska 33 (od pierwszej klatki) – jeden ksiądz
– Serbinowska 33 (od ostatniej klatki) – jeden ksiądz
– Serbinowska 31 (od pierwszej klatki) – jeden ksiądz
– Serbinowska 31 (od ostatniej klatki) – jeden ksiądz
Wtorek – 30 stycznia od godz. 16.00 KOLĘDA DODATKOWA

2. Dn. 1 lutego (w I czwartek miesiąca) jako parafia i dekanat jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w modlitwie w intencji rodzin i poczętego życia w Sanktuarium św. Józefa. Zapraszamy wszystkich parafian, by w tym – tak szczególnym Roku Św. Józefa – spotkać się na wspólnej modlitwie. Rozpoczęcie o godz. 17.00. Msza św. o godz. 18.00.
3. W piątek 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w górnym kościele o godz. 7:00, 9:00, 17:30 i 18:30. Podczas każdej Mszy św. nastąpi poświęcenie gromnic. Dla dzieci I-Komunijnych poświęcenie świec podczas Mszy św. o godz. 17.30.
Ten dzień to także I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. podczas każdej Mszy św. oraz od godz. 8:30 i 17:00. Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spowiedź oraz na Mszę św. o godz. 18:30, a po niej na spotkanie.
2 lutego to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy naszym siostrom za posługę w parafii, za ich obecność i modlitwę.
4. Ofiary składane w przyszłą niedzielę przed kościołem do puszek są przeznaczone na potrzeby klasztorów kontemplacyjnych naszej Diecezji.
5. W sobotę kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Jest to jednocześnie I sobota m-ca. Zapraszamy do nabożeństwa wynagradzającego Niepokalanemu Sercu Maryi:
– godz. 7.00 – Msza św. z nabożeństwem i różaniec cz. 1
– godz. 12.00 – różaniec cz. 2 i rozważanie
– godz. 14.30 – różaniec cz. 3 i Koronka do Miłosierdzia Bożego
– godz. 18.00 – różaniec cz. 4
Zachęcamy także rodziców do zapisywania się do modlitwy za swoje dzieci do tzw. Różańca rodziców za dzieci. W Różańcu Rodziców codziennie odmawiana jest za dzieci jedna dziesiątka różańca w domu łącząc się z innymi rodzicami poprzez kolejne tajemnice różańca, w których proszą wspólnie Boga o błogosławieństwo i ochro-nę dla swych dzieci. Zapisy w kancelarii. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej: https://rozaniecrodzicow.pl
6. W przyszłą niedzielę Msza św. w intencji Żywego Różańca o godz. 7:00, a spotkanie o godz. 17:00 w dolnym kościele.
7. Przyszłą niedzielę 4 lutego będziemy przeżywać w naszej parafii jako Niedzielę Eucharystyczną, jest ona wstępnym przygotowaniem do naszych rekolekcji wielkopostnych, które poprowadzi o. Zbigniew Ptak, paulin z Krakowa. Będzie też możliwość nabycia książek o Eucharystii.
8. Dn. 7 lutego (środa) o godz. 18.30 w kinie Centrum jest film pt. Ignacy Loyola, który opowiada historię życia i przemiany tego katolickiego świętego. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kancelarii. Szczegóły na plakatach.
9. Jest do nabycia nowy nr Opiekuna, w którym polecamy artykuł pt. „Milcząca obecność”, a także o pierścieniach św. Józefa. Jest też Gość Niedzielny, Przewodnik katolicki z modlitewnikiem w cenie 6 zł oraz kilka egz. Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci z płytą zespołu Małe TGD w cenie 5 zł.