OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Adwentu

18 grudnia 2021 r.

1. Dzisiejsza taca z racji trzeciej niedzieli miesiąca przeznaczona jest na sprawy gospodarcze, a zwłaszcza na ogrzewanie w okresie zimowym. Po Mszy św. o godz. 11.30 przygotowanie kandydatów do sakramentu bierzmowania dla klas 8.
2. Ranna modlitwa Kościoła Jutrznia jeszcze tylko w poniedziałek i wtorek w dolnym kościele o godz. 6.00. Msze św. roratnie: od poniedziałku do czwartku.
3. We wtorek 21 grudnia katecheza dla dorosłych i młodzieży o godz. 18.45 w dolnym kościele, a następna po Świętach 28 grudnia.
4. W środę 22 grudnia noc konfesjonałów od godz. 19.00 do godz. 23.00 w dolnym kościele. Będzie obowiązywać jedna kolejka z zachowaniem wszystkich obostrzeń sanitarnych, tj. dezynfekcja rąk, dystans oraz zakrycie ust i nosa.
5. W czwartek 23 grudnia na wieczorną Mszę św.  zapraszamy czcicieli św. o. Pio
6. W piątek 24 grudnia na Mszy św. o godz. 7.00 rano zakończymy okres Adwentu i wejdziemy w przeżywanie głęboko wkorzenionej w naszą polską tradycję Wigilii. W tym dniu nie będzie Adoracji, Koronki do Miłosierdzia Bożego i Mszy św. o godz. 15.15 oraz 18.00, gdyż będziemy w domach z rodzinami. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
7. Okres Bożego Narodzenia ze względu na pandemię rozpoczniemy już 24 grudnia Mszami św. w nocy o godz.: 22.00 i tradycyjnie o godz. 24.00. Połowa ofiar z Pasterek przeznaczona jest na obronę życia poczętego. W sam dzień Uroczystości w sobotę 25 grudnia Msze św. o godzinie: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 16.00 i 18.30.
8. W Niedzielę 26 grudnia, w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia będziemy przeżywać Święto Świętej Rodziny z Mszami św. według stałego niedzielnego porządku. Ofiary z tego dnia zbierane na tacę przeznaczone będą na uczelnie katolickie. Tego dnia na każdej Mszy św. będzie możliwość odnowienia przysięgi małżeńskiej.
9. Przy chrzcielnicy są wyłożone poświęcone opłatki na stół wigilijny – dobrowolne ofiary będą przeznaczone na potrzeby naszego Sanktuarium, a także małe świece Caritasu w cenie 8 zł. Gorąco zachęcamy do ich zabrania. Dodatkowo przedstawiciele Scholii „Iskierki Miłosierdzia” tradycyjnie rozprowadzają sianko na stół wigilijny.
10. Tegoroczna wizyta duszpasterska będzie przebiegała w następującym porządku:
– na osobiste zaproszenie duszpasterzy w formie pisemnej z podaniem adresu i numerem telefonu oraz ze wskazaniem, w które dni i godziny jest to niemożliwe. Te informacje można zostawiać w zakrystii oraz kancelarii parafialnej.  
– w najbliższym czasie podamy harmonogram dodatkowych wieczornych Mszy świętych w intencji rodzin z wyznaczonych ulic, podobnie jak to miało miejsce w zeszłym roku.
11. Na prośbę władzy duchownej przypominamy o przestrzeganiu obowiązujących przepisów sanitarnych z racji trwającej pandemii.
12. Do nabycia prasa katolicka, mi.in. jest nowy numer Opiekuna oraz kalendarze diecezjalne jako pomoc WSD. Słuchajmy Radia Rodzina i oglądajmy internetową Telewizję Dom Józefa.