OGŁOSZENIA PARAFIALNE III Niedziela Adwentu Gaudete (radujmy się)

13 grudnia 2020 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. Witold Kałmucki, proboszcz Parafii w Mikorzynie i Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży. Nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 16.00, 18.30, a także w poniedziałek i wtorek o godz. 15.15 po koronce do Miłosierdzia Bożego. Wszystkie Msze św. w tym czasie w górnym kościele. Zapraszamy na transmisję Mszy świętych: w niedzielę o godzi 11.30, w poniedziałek i we wtorek o godz. 15.15 za pośrednictwem strony internetowej (www.milosierdzieboze.kalisz.pl) oraz parafialnego Facebooka (www.facebook.com/milosierdziebozekalisz). Dodatkowo każde-go dnia na stronach internetowych o godz. 21.00 pojawią się katechezy rekolekcyjne. Wszystkie transmisje, retransmisje oraz katechezy, będą dostępne do piątku 18 grudnia.
2. Także dzisiaj po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30 nabożeństwo fatimskie. Przynieśmy świece.
3. Msze św. roratnie w dni powszednie dla dorosłych rano o godz. 7.00, dla rodzin z udziałem dzieci o godz. 18.00. Dodatkowo od poniedziałku do piątku w dolnym kościele o godz. 7.45 ranna modlitwa Kościoła – Jutrznia.
4. W sobotę 19 grudnia odwiedziny chorych. Zgłaszajmy w kancelarii adresy, pod które księża udadzą się z posługą sakramentalną przed Świętami Bożego Narodzenia.
5. W trzecią niedzielę miesiąca 20 grudnia ofiary składane na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie.
6. Przypominamy o możliwości skorzystania z propozycji rekolekcji dla dzieci na naszych stronach internetowych, a także o ogólnopolskich rekolekcjach na stronie: www.oddanie33.pl
7. Przez cały adwent zachęcamy do spowiedzi św. przed Mszami św. oraz w godzinach kancelaryjnych. Informujemy, że nie będzie Nocy Konfesjonałów i dodatkowego dnia spowiedzi.
8. W czwartek 31 grudnia 2020 r. modlitewna akcja „Różaniec do granic”. Szczegóły na stronie internetowej (www.rozaniecdogranic.pl.).
9. Do nabycia: poświęcone opłatki wystawione obok chrzcielnicy przy głównym ołtarzu i świece caritas, dostępne w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia, a także: Opiekun, Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki, Mały Gość Niedzielny dla dzieci, kalendarze diecezjalne, jako pomoc dla Seminarium Duchownego.