OGŁOSZENIA PARAFIALNE III Niedziela Adwentu Gaudete – Niedziela Radości 17 grudnia 2023 r.

 1. Dzisiejsza Niedziela Gaudete czyli „Radości”, rozpoczyna „Kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin”, które potrwają do soboty 23 grudnia.
  Z racji trzeciej niedzieli miesiąca taca przeznaczona jest na ogrzewanie i światło, zwłaszcza w Kaplicy Wieczystej Adoracji, a po każdej Mszy św. dzieci ze scholii Iskierki Miłosierdzia Bożego rozprowadzają sianko na stół wigilijny.
 2. Także dzisiaj o godz. 15.00 w górnym kościele Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej katecheza eucharystyczna ks. dr hab. Piotra Rossy, na którą szczególnie zapraszamy osoby zapisane do Kaplicy Wieczystej Adoracji.
 3. We wtorek 19. dnia miesiąca polecajmy się wstawiennictwu św. Józefa.
 4. W piątek 22 grudnia po wieczornej Mszy św. katecheza przedchrzcielna. Tego dnia okazja do spowiedzi świętej w ramach „Kaliskiej Nocy Konfesjonałów” w godzinach od 19.00 do 23.00 w dolnym kościele – będzie obowiązywać jedna kolejka.
 5. W sobotę 23 grudnia, od rana, przedświąteczne odwiedziny chorych, którzy zostaną wcześniej zapisani w kancelarii.
 6. W ostatnim tygodniu Adwentu zapraszamy na Roraty dla dorosłych: od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 oraz na Roraty dla rodzin z dziećmi: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00.
 7. W przyszłą niedzielę, w Wigilię 24 grudnia Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.30. Tego dnia nie obowiązuje post, który można jednak zachować według polskiej tradycji.
 8. Okres Bożego Narodzenia rozpoczniemy tradycyjną Mszą św. o godz. 24.00 (połowa ofiar z Pasterki będzie przeznaczona na Obronę Życia Poczętego). Pozostałe Msze św. z uroczystości w poniedziałek 25 grudnia o godz.: 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.30.
  Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
 9. We wtorek 26 grudnia, w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, będziemy przeżywać Święto św. Szczepana z Mszami św. według stałego niedzielnego porządku. Ofiary z tego dnia zbierane na tacę przeznaczone będą na uczelnie katolickie.
 10. Przy chrzcielnicy są wyłożone poświęcone opłatki na stół wigilijny, z których dobrowolna ofiara przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, m.in. jest nowy numer Opiekuna, a w nim ciekawe artykuły: o szopkach Bożonarodzeniowych, o polskiej tradycji dzielenia się opłatkiem i przestrzeganiem postu podczas wigilijnej Wieczerzy oraz artykuł o ewangelizacji prowadzonej na falach Radio Rodzina. Słuchajmy Radio Rodzina i innych katolickich rozgłośni radiowych oraz oglądajmy internetową telewizję Dom Józefa.