OGŁOSZENIA PARAFIALNE III Niedziela Adwentu

12 grudnia 2021 r.

1. Dzisiejsza III Niedziela Adwentu zwana Gaudete zaprasza nas do radości płynącej z wiary w oczekiwaniu na przyjście Pana. Po Mszy św. o godz. 11.30 przygotowanie kandydatów do sakramentu bierzmowania dla klas 1 szkół ponadpodstawowych, a za tydzień dla klas 8.
2. Również dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 procesja różańcowa za Polskę z Parafii Św. Jana Pawła II na Dobrzecu do pomnika św. Jana Pawła II. Szczegóły na plakatach.
3. W czasie Adwentu, Msze św. roratnie: w dni powszednie o godz. 7.00 dla dorosłych, od poniedziałku do piątku dla rodzin z dziećmi o godz. 18.00. Przynieśmy świece i lampiony. O godz. 6.00 także od poniedziałku do piątku w dolnym kościele Jutrznia – ranna modlitwa Kościoła.
4. W poniedziałek 13 grudnia po Mszy św. o godz. 18.00 różaniec fatimski, w czasie którego będziemy się modlić za ofiary Stanu Wojennego w 40. rocznicę jego wprowadzenia.  Przynieśmy świece.
5. W naszym Sanktuarium głoszone są katechezy dla dorosłych i młodzieży we wtorki i czwartki o godz. 18.45 w dolnym kościele.
6. W piątek 17 grudnia po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 w dolnym kościele katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych. Natomiast o godz. 19.00 w kinie Centrum przy ul. Łaziennej odbędzie się projekcja filmu o bracie Albercie Chmielowskim pt. „Nędzarz i Madame”. Bilety w cenie 10-ciu zł do nabycia w kancelarii parafialnej. Także tego dnia spotkanie dla młodzieży Stand Up w ostrowskiej konkatedrze od godz. 19.30. Szczegóły na plakacie.
7. Za tydzień w trzecią niedzielę miesiąca grudnia ofiary na tacę będę przeznaczone na sprawy gospodarcze naszego Saktuarium.
8. Przy chrzcielnicy są wyłożone poświęcone opłatki na stół wigilijny. Dobrowolne ofiary będą przeznaczone na potrzeby naszego Sanktuarium, a w zakrystii możliwość nabycia małych świec Caritasu w cenie 8 zł oraz białych serwetek pod opłatki wigilijne z nadrukiem św. Rodziny w cenie 15 zł. Dodatkowo w przyszłą niedzielę 19 grudnia,  przedstawiciele Scholi „Iskierki Miłosierdzia” tradycyjnie rozprowadzają sianko na stół wigilijny.
9. Na prośbę władzy duchownej przypominamy o przestrzeganiu obowiązujących przepisów sanitarnych z racji trwającej pandemii.
10. Do nabycia prasa katolicka oraz kalendarze diecezjalne jako pomoc WSD. Słuchajmy Radia Rodzina i oglądajmy internetową Telewizję Dom Józefa.