OGŁOSZENIA PARAFIALNE II Niedziela Zmartwychwstania czyli Miłosierdzia Bożego

19 kwietnia 2020 r.

1. Dzisiaj przeżywamy II Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, czyli Miłosierdzia Bożego, naszą największą Patronalną Uroczystość – suma odpustowa o godz. 12.00 pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Łukasza Buzuna. Transmisja przez Radio Rodzina, internetową Telewizję Dom Józefa oraz na naszej stronie parafialnej i na koncie facebookowym (www.facebook.com/milosierdziekalisz/).
Pan Jezus powiedział do św. s. Faustyny:
Daję im ostatnią deskę ratunku, to jest święto Miłosierdzia mojego. (Dz.965). Kto w dniu tym przystąpi do Źródła Życia ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar (Dz.300).
2. Msze św. i modlitwy odbywają się zgodnie z aktualnymi zaleceniami co do ilości wiernych (na dzień dzisiejszy jest to pięć osób). Jeśli zostaną wprowadzone zmiany przez Władzę Duchowną będziemy o tym informować.
3. Transmisja codziennego różańca o godz. 20.30 i niedzielnej Mszy św. o godz. 11.30.
4. Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od godziny 7.30 do 18.00, a w soboty do godz. 15.00.
5. Spowiedź św. pół godziny przed nabożeństwami, a także po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym na nr kancelaryjny: 62 7665001 w godzinach otwarcia oraz u księdza w tym czasie dyżurującego.
6. W czwartek 23 kwietnia w uroczystość głównego patrona Polski św. Wojciecha, w naszym Sanktuarium będziemy obchodzić dwudziestą piątą rocznicę ustanowienia Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu. W tym dniu jak mamy w tradycji wzywajmy wstawiennictwa św. o. Pio.
7. Sakrament Bierzmowania został przełożony z 19 kwietnia na środę 23 września 2020 r. na godz. 18.00. Pierwszą Komunię Świętą z 3 maja przekładamy na okres późniejszy. Po ustaniu pandemii będą spotkania z rodzicami, aby zaproponować najdogodniejszy termin.
8. Zachęcamy do nabywania ostatnich numerów dwutygodnika Opiekun, którego druk został wstrzymany do odwołania, słuchajmy Radia Rodzina i oglądajmy internetową Telewizję Dom Józefa.
9. Zapewniamy o naszej modlitwie. Za wszelką wzajemną dobroć, a także już składane przez Was ofiary na utrzymanie naszego Diecezjalnego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w tym szczególnym czasie pandemii: na tacę od obecnych na Mszach św., do skarbony w Kaplicy Adoracji oraz na konto parafialne: (61 1020 2212 0000 5102 0085 6559) składamy serdeczne Bóg zapłać!