OGŁOSZENIA PARAFIALNE II Niedziela Wielkiego Postu

12 marca 2017 r.

1. Dzisiaj zbiórka do puszek jest przeznaczona na misje.
2. Jutro Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 18.30 i różaniec fatimski. Prosimy o zabranie świec ze sobą.
3. W środę możliwość spotkania z psychoterapeutą chrześcijańskim w kancelarii o godz. 18.00.
4. Zapraszamy na katechezy dla młodzieży i dorosłych o miłości Boga o godz. 19.10 w dolnym kościele w poniedziałki i czwartki.
5. Podczas Wielkiego Postu od poniedziałku do piątku, w dolnym kościele, zapraszamy na wielkopostną Jutrznię o godz. 6.00, a po niej Mszę św. o godz. 7.00. Z tej racji przez cały Wielki Post nie ma Mszy św. o godz. 6.30.
6. W każdy piątek Wielkiego Postu Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00; dla dorosłych o godz. 18.00 oraz dla młodzieży o godz. 19.00, a po niej klasa druga zostaje na spotkanie. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątki o godz. 16.30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
7. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna jest przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania oraz na zamykane i dźwiękoszczelne konfesjonały, których montaż rozpocznie się w przyszłym tygodniu.
8. Msza św. odpustowa ku czci św. Józefa w Bazylice o godz. 12.30 w przyszłą niedzielę.
9. We wtorek 21 marca o godz. 19.00 w kinie Centrum odbędzie się film Zerwany kłos o bł. Karolinie Kózkównie. Bilety w cenie 10 zł. Zapisy w kancelarii.
10. W związku z potrzebą objęcia opieką duszpasterską osób narodowości ukraińskiej coraz liczniej przybywających do Kalisza, w Parafii Katedralnej w każdą niedzielę jest odprawiana Msza Św. w ich języku o godz. 14.00. Szczegółowa informacja w gablocie.
11. Zapraszamy na Ekstremalną Drogę krzyżową w dn. 7 kwietnia. Szczegóły na plakacie.
12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy nr Opiekuna, Gość Niedzielny i Przewodnik katolicki. Są także do nabycia baranki wielkanocne w cenie 5 zł wraz ze skarbonką jako jałmużna wielkopostna na cele naszego Caritas.