Ogłoszenia parafialne II Niedziela Wielkiego Postu

25 lutego 2018 r.

1. Dzisiaj zbiórka do puszek jest przeznaczona na misje.
2. Dziś także Gorzkie Żale o godz. 17.30 z kazaniem pasyjnym.
3. W tym tygodniu wyjątkowo nie będzie porannej Jutrzni.
4. W najbliższy czwartek spotkanie dla rodziców dzieci I-Komunijnych o godz. 19.15 w dolnym kościele.
5. W piątek w górnym kościele Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00; dla dorosłych o godz. 18.00. Dla młodzieży i osób przygotowujących się do bierzmowania o godz. 19.00 w dolnym kościele i po niej spotkanie. Bierzmowanie odbędzie się w dzień odpustu 8 kwietnia br. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątki o godz. 16.30 w dolnym kościele.
6. W sobotę kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Jest to jednocześnie I sobota m-ca. Zapraszamy do nabożeństwa wynagradzającego Niepokalanemu Sercu Maryi:
– godz. 7.00 – Msza św. z nabożeństwem i różaniec cz. 1
– godz. 12.00 – różaniec cz. 2 i rozważanie
– godz. 14.30 – różaniec cz. 3 i Koronka do Miłosierdzia
– godz. 18.00 – różaniec cz. 4
Zachęcamy także rodziców do zapisywania się do modlitwy za swoje dzieci do tzw. Różańca rodziców za dzieci.
7. Także w sobotę spotkanie dla kandydatów i wszystkich ministrantów o godz. 10.30 w kościele.
8. W przyszłą niedzielę Msza św. w intencji Żywego Różańca o godz. 7:00, zaś z racji Gorzkich żali nie będzie spotkania formacyjnego. Intencja na miesiąc marzec: o godne przeżycie Wielkiego Postu dla naszej parafii.
9. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne w naszym Sanktuarium. Będzie je głosił o. Zbigniew Ptak, paulin. Przypominamy, że w związku z rekolekcjami nastąpią zmiany w godzinach odprawiania Mszy św. Prosimy o dokładne zapoznanie się ze zmianami. Msza św. zbiorowa we wtorek będzie także wyjątkowo o godz. 19.30. Prosimy osoby, które zamawiały Msze św. szczególnie na 7 marca (środa) za śp. Antoninę Bednarek i Danielę Kuświk o zgłoszenie się do kancelarii. Program rekolekcji jest wywieszony w gablotach, zamieszczony w Internecie oraz wyłożony na końcu ławek.
10. Wspólnota Emmanuel zaprasza na weekendowe rekolekcje dla małżeństw. Szczegóły na plakatach.
11. Zachęcamy do słuchania Radia Rodzina oraz nabywania prasy katolickiej. Jest nowy nr Opiekuna, Gość Niedzielny oraz Przewodnik Katolicki wraz z modlitewnikiem na marzec w cenie 6 zł, a także Mały Gość Niedzielny dla dzieci w cenie 5 zł.