OGŁOSZENIA PARAFIALNE II Niedziela Adwentu

10 grudnia 2017 r.
1. Dziś przeżywamy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek przeznaczona jest na ten cel.
2. Także dziś rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które będą kontynuowane w obecności figury św. Michała Archanioła od środy 13 XII do piątku 15 XII. Rekolekcje poprowadzi ks. Robert Ryndak ze Zgromadzenia św. Michała Arch. Plan rekolekcji jest wyłożony na ławkach oraz zamieszczony w gablotach i na stronie internetowej. Prosimy o dokładne zapoznanie się z programem, gdyż zmienione są tradycyjne godziny Mszy św. i nabożeństw.
3. W środę Msza św. rano o 7.00, a wieczorem zapraszamy na uroczyste powitanie figury św. Michała Archanioła ok. godz. 18. Następnie rozpoczniemy Mszę św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Na tą okazję można dziś już nabyć świece z okapnikami za dobrowolną ofiarę. Po Mszy św. różaniec fatimski i czas na osobistą modlitwę. O godz. 22.00 zapraszamy na Mszę Anielską ku czci św. Michała Arch. z Gargano.
4. W czwartek Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7.00, 10.00, 17.00 i 20.00. Ten dzień jest dniem spowiedzi, będziemy spowiadać od 9.00, od 16.00 i od 19.00.
5. W piątek ostatni dzień rekolekcji. Po Mszy św. o godz. 9.00 nastąpi pożegnanie figury św. Michała Archanioła. Natomiast Msze św. z nauką rekolekcyjną będą o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i 20.00.
6. Z racji nawiedzenia i rekolekcji wyjątkowo kancelaria będzie nieczynna w środę po południu w dniu przybycia figury i w piątek rano z racji pożegnania.
7. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna jest przeznaczona na rozpoczynający się okres grzewczy. Prosimy też o zamykanie za sobą drzwi do kościoła. Mamy do spłacenia ostatnią ratę za rozdzielenie instalacji sanitarnej i deszczowej, zapłacenie za pomalowanie oraz ocieplenie klatki schodowej i wnęki przy chórach. Bóg zapłać za zrozumienie i wszelki dar serca.
8. W przyszłą niedzielę wszystkie grupy parafialne i wszystkich parafian zapraszamy na opłatek parafialny po Mszy św. o godz. 16.00 do dolnego kościoła.
9. Jest do nabycia Opiekun, Gość Niedzielny i Przewodnik katolicki, a także kalendarze na nowy rok oraz Mały Przewodnik dla dzieci z filmem Historia ukryta w czekoladzie w cenie 9 zł. Można nabyć również opłatki wigilijne, sianko na stół wigilijny rozprowadzane przez scholkę Iskierki Miłosierdzia oraz świece wigilijne Caritas. Są też do nabycia w kancelarii.