OGŁOSZENIA PARAFIALNE I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

5 marca 2017 r.

1. Dzisiaj odbędzie się 28. Kaliska Droga Krzyżowa, która wyruszy z kościoła OO. Jezuitów o godz. 14.00. Zachęcamy parafian do licznego udziału w tym nabożeństwie.
2. Dziś także Gorzkie Żale o godz. 17.30, a o godz. 18.30 Msza św. z modlitwą uzdrowienia.
3. Z racji dzisiejszej Drogi Krzyżowej nie ma spotkania dla wspólnoty Żywego Różańca. Intencja na bieżący miesiąc: o ducha pokuty i nawrócenie dla całej wspólnoty parafialnej.
4. Zapraszamy na katechezy dla młodzieży i dorosłych o miłości Boga o godz. 19.10 w dolnym kościele w poniedziałki i czwartki.
5. Podczas Wielkiego Postu od poniedziałku do piątku, w dolnym kościele, zapraszamy na wielkopostną Jutrznię o godz. 6.00, a po niej Mszę św. o godz. 7.00. Z tej racji przez cały Wielki Post nie będzie Mszy św. o godz. 6.30.
6. W każdy piątek Wielkiego Postu jest odprawiana Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00 w górnym kościele; dla starszych o godz. 18.00 też w górnym kościele oraz dla młodzieży ok. godz. 19.00 w dolnym kościele. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątki o godz. 16.30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Ofiary składane wówczas na tacę przeznaczone są na kwiaty i światło do Grobu Pańskiego.
7. Miesiąc marzec jest szczególnie poświęcony czci św. Józefa, wzywajmy często tego wielkiego Patrona także w naszych osobistych sprawach.
8. W piątek zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmo-wania na Drogę krzyżową, a klasy 3 zostają jeszcze na spotkanie.
9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek będzie przeznaczona na misje.
10. We wtorek 21 marca o godz. 19.00 w kinie Centrum odbędzie się film Zerwany kłos o bł. Karolinie Kózkównej. Bilety w cenie 10 zł. Zapisy w kancelarii.
11. Na prośbę parafian oba konfesjonały z kościoła górnego zostały oddane do remontu, by były dźwiękoszczelne i zamykane. Powinny być wykonane do Wielkanocy.
12. Dom Rekolekcyjny Księży Jezuitów w Kaliszu zaprasza na re-kolekcje ignacjańskie odprawiane w domu wśród zajęć życia codziennego w czasie Wielkiego Postu. Rozpoczęcie w Domu Rekolekcyjnym Księży Jezuitów przy ul. Stawiszyńskiej 2 w przy-szłą niedzielę o godz. 15.00. Szczegóły na plakacie i na ulotkach.
13. Ks. prał. Leszek Szkopek organizuje pielgrzymkę do Fatimy. Program w gablocie oraz na stronie Radia Rodzina.
14. Zachęcamy do oglądania telewizji Dom Józefa, słuchania Radia Rodzina oraz nabywania prasy katolickiej. Jest Opiekun, Gość Niedzielny i Przewodnik katolicki. Od następnej niedzieli będą do nabycia także baranki wielkanocne w cenie 5 zł wraz ze skarbonką jako jałmużna wielkopostna na cele naszego Caritas.