OGŁOSZENIA PARAFIALNE I Niedziela Wielkiego Postu

26 lutego 2023 r.

 1. Formacja kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych szkół ponadpodstawowych dzisiaj i za tydzień na Mszy św. o godz. 11.30, a po niej spotkanie. Także dzisiaj o godz. 14.00 przed Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego u Ojców Jezuitów rozpocznie się kaliska Droga Krzyżowa ulicami miasta – przedstawiciele naszej parafii podejmą jako pierwsi niesienie krzyża do pomnika Adama Asnyka.
  Natomiast o godz. 17.30 zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
 2. W środę, 1 marca, obowiązkowe spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych ok. godz. 18.45 w dolnym kościele.
 3. W pierwszy czwartek miesiąca, 2 marca, w Narodowym Sanktuarium św. Józefa modlitwa w obronie życia i rodziny od godz. 17.00 oraz diecezjalna nowenna o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 4. W pierwszy piątek miesiąca, 3 marca, spowiedź św. przed Mszami św.
 5. W pierwszą sobotę miesiąca, 4 marca, odwiedziny Chorych oraz różaniec wynagradzający Najświętszemu Sercu NMP po Mszy św. o godz. 7.00, o 12.00, o 14.30 z koronką oraz o 17.30. Tego dnia w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu o godz. 9.30 rozpocznie się II Pielgrzymka Apostolatu „Margaretka” z Mszą św. o godz. 12.00 i koronką o godz. 15.00.
 6. W przyszłą niedzielę 5 marca, Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami ze zbiórką ofiar przy wyjściu z kościoła. Tego dnia o godz. 15.30 zebranie rady parafialnej z przedstawicielami wszystkich wspólnot, początek w kaplicy adoracji. A w dolnym kościele o godz. 16.30 spotkanie z panem Jerzym Bielawskim, autorem nowowydanej książki w twardej oprawie, w pełnym kolorze, bogato ilustrowanej, o objętości 208 stron, pt.: „Siedemdziesiąt lat Parafii Miłosierdzia Bożego w Kaliszu”, która jest do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
  Następnie o godz. 17.00 zmiana tajemnic dla członków Żywego Różańca – rozpoczęcie w kaplicy adoracji.
 7. Czynimy przygotowania do Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu każdego dnia tygodnia przez 24 godziny. Deklaracje z możliwością zapisania się do czynnego uczestnictwa, można zabrać ze stolików w górnym kościele, a także w kaplicy adoracji i wypełnione złożyć w kancelarii
  parafialnej bądź do oznaczonych skarbon. Odpowiadając na częste pytanie, o sytuację, kiedy ktoś wyjątkowo nie będzie mógł być na adoracji, odpowiadamy, że będą wyznaczone osoby koordynatorów, którzy zadbają o zastępstwo.
 8. W dniach od 5 marca do 2 kwietnia br. Wspólnota Życia Chrześcijańskiego i Księża Jezuici w Kaliszu zapraszają na rekolekcje ignacjańskie w ciągu życia. Szczegóły w gablocie.
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, m.in. jest nowy numer „Opiekuna”, słuchania Radio Rodzina i innych katolickich rozgłośni oraz oglądania internetowej telewizji Dom Józefa.