OGŁOSZENIA PARAFIALNE I Niedziela Wielkiego Postu

18 lutego 2018 r.

1. Dzisiaj – w trzecią niedzielę miesiąca – taca inwestycyjna przeznaczona jest na spłatę za malowanie kościoła dolnego, szlifowanie posadzki w kaplicy Adoracji, ogrzewanie oraz za remont salek.
2. Dzisiaj odbędzie się 29. Kaliska Droga Krzyżowa, która wyruszy z kościoła OO. Jezuitów o godz. 14.00. Zachęcamy parafian do licznego udziału w tym nabożeństwie oraz do wzięcia krzyża od  I stacji.
3. Dziś także Gorzkie Żale o godz. 17.30 z kazaniem pasyjnym które wygłosi ks. Jan Ludwiczak.
4. W tym tygodniu od poniedziałku do czwartku, w dolnym koście-le, zapraszamy na wielkopostną Jutrznię o godz. 6.00, a po niej Mszę św. o godz. 7.00.
5. W środę możliwość spotkania z psychoterapeuta chrześcijańskim w kancelarii o godz. 18.00.
6. W czwartek rozpoczyna się kurs dla narzeczonych w dolnym ko-ściele o godz. 19.00.
7. W każdy piątek Wielkiego Postu jest odprawiana Droga Krzyżo-wa: dla dzieci o godz. 17.00 w górnym kościele; dla dorosłych o godz. 18.00 też w górnym kościele. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątki o godz. 16.30 w dolnym kościele.
8. W najbliższy piątek nauka przed chrztem w dolnym kościele o godz. 19.00. Msza św. dla wspólnoty św. o. Pio o godz. 18.30.
9. Także najbliższy piątek 23 lutego papież Franciszek ogłosił jako specjalny dzień modlitwy i postu w intencji pokoju. Zachęcamy wiernych do zaangażowania się w tą inicjatywę. Prośmy o dar pokoju dla całego świata.
10. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek będzie przeznaczona na misje.
11. Dom Rekolekcyjny Księży Jezuitów w Kaliszu zaprasza na rekolekcje ignacjańskie pt. Ci, którzy usłyszą żyć będą, odprawiane w domu wśród zajęć życia codziennego w czasie Wielkiego Postu. Rozpoczęcie w Domu Rekolekcyjnym Księży Jezuitów przy ul. Stawiszyńskiej 2 w niedzielę 25 lutego o godz. 15.00.
12. Rekolekcje Wielkopostne w naszym Sanktuarium odbędą się od 4 do 7 marca br. Będzie je głosił o. Zbigniew Ptak, paulin.
W związku z rekolekcjami nastąpią zmiany w godzinach odprawiania Mszy św. Prosimy o dokładne zapoznanie się ze zmianami. Msza św. zbiorowa we wtorek będzie także wyjątkowo o godz. 19.30. Prosimy osoby, które zamawiały Msze św. szczególnie na 7 marca (środa) o zgłoszenie się do kancelarii. Program rekolekcji jest wywieszony w gablotach, zamieszczony wi internecie oraz wyłożony na końcu ławek.
13. Zachęcamy do słuchania Radia Rodzina oraz nabywania prasy katolickiej. Jest Opiekun, Gość Niedzielny i Przewodnik Katolicki.