OGŁOSZENIA PARAFIALNE I Niedziela Adwentu

3 grudnia 2017 r.

1. Dziś rozpoczyna się Adwent – czas oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa oraz przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia. Od jutra roraty w naszej parafii będą w dolnym kościele o godz. 7.00 dla dorosłych i o godz. 17.30 dla dzieci. Od poniedziałku do piątku przez czas Adwentu będziemy modlić się Liturgią Godzin – Jutrznią o godz. 6.00. Ze względu na roraty, Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.00.
2. W czwartek 7 grudnia podczas Mszy św. roratniej o godz. 17.30 odbędzie się poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
3. W piątek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00; o 12.00 w „godzinie łaski”; o 17.30 i 18.30.
4. W piątek spotkanie dla bierzmowanych II i III klasa Gimnazjum w dolnym kościele po Mszy św. o godz. 18.30.
5. W przyszłą niedzielę rozpoczną się rekolekcje adwentowe, które będą kontynuowane w obecności figury św. Michała Archanioła od środy 13 XII do piątku 15 XII. Rekolekcje poprowadzi ks. Robert Ryndak ze Zgromadzenia św. Michała Arch., potocznie zwanych Michalitami. Plan rekolekcji jest wyłożony na ławkach oraz zamieszczony w gablotach i na stronie internetowej. Prosimy o zabranie do domu, by wszyscy domownicy mogli z tego czasu owocnie skorzystać dla dobra duchowego.
6. Także w przyszłą niedzielę przeżywać będziemy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek będzie przeznaczona na ten cel.
7. Dn. 11 stycznia 2018 r. (czwartek) o godz. 19.00 w kaliskiej Arenie odbędzie się koncert Betlejem Polskie. Chętni mogą zamówić bilety w cenie 40, 60 lub 80 zł w naszej parafii przez najbliższy tydzień (do 9 grudnia) lub w sklepiku św. Józefa albo w Arenie.
8. Polecamy do nabycia nowy nr Opiekuna z relacją z naszego Marszu Świętych, a także artykuł „Czas św. Józefa nadszedł”. Jest też Gość Niedzielny i Przewodnik katolicki, a także kalendarze na nowy rok. Można nabyć również opłatki wigilijne, sianko na stół wigilijny rozprowadzane przez scholkę Iskierki Miłosierdzia oraz świece wigilijne Caritas. Opłatki i świece są do nabycia także w kancelarii.